«Грант Президента України для Хмельницького театру»

 • Кожного року Міністерством культури України проводиться конкурс на отримання гранту Президента України серед молодих діячів у галузі театрального, музичного, образотворчого мистецтва та кінематографії, молодих письменників, драматургів та майстрів народного мистецтва для створення і реалізації творчих проектів. За умовами цього конкурсу фінансову підтримку від держави можуть одержати молоді діячі віком до 35 років для створення і реалізації соціально значущих, масштабних творчих проектів.

  В 2016-2017р. в Хмельницькому обласному академічному музично-драматичному театрі ім. М. Старицького вже відбувся важливий соціально значущий проект - вистава за п’єсою молодого драматурга, керівника літературно-

 • драматургічної частини цього ж театру, Бортник-Гулеватої Марини Володимирівни «Втеча з майбутнього» про проблеми підлітків, в тому числі, проблеми з наркотиками. В 2018р. на розгляд експертної комісії для отримання гранту Президента України Марина Бортник-Гулевата подала новий проект - постановки вистави «Свято онлайн», про проблеми спонукання підлітків до суїциду через групи у соціальних мережах інтернету, а також, про різницю реального та віртуального життя молоді, про те, що є пріоритетами для сучасних людей та як за усією цією мішурою губляться істині життєві цінності.

  Важливою вимогою до претендентів для участі у конкурсі було надати, як мінімум 2 рекомендації цього проекту. - Дуже приємно, що одну з письмових рекомендацій нам дав сам міський голова Олександр Симчишин, - розповідає Марина Бортник-Гулевата. - Взагалі, нас вразило, що міський голова так щиро захопився проектом вистави для молоді та висловив бажання підтримати його. Адже, коли мер міста так тонко розуміє проблеми своїх громадян, а головне, долучається до можливих способів їхнього вирішення - це зайвий раз підтверджує, який він справедливий, мудрий та чесний,- продовжує розповідь Марина.

  Іншу рекомендацію проекту, написала відома дитяча поетеса Лариса Ніцой. Раніше, пані Лариса вже відзначила виставу за твором Марини Бортник-Гулеватої на конкурсі для отримання премії імені Лесі Українки. Коли ж почула про проблематику нового проекту, одразу погодилась прочитати п’єсу «Свято онлайн». А вже після прочитання написала чудову рекомендацію.

  28 лютого 2018 року у Міністерстві культури України відбулося засідання Експертної комісії, під час якого, на конкурсній основі було прийнято рішення підтримати трьох претендентів на одержання гранту Президента України для створення і реалізації творчих проектів у галузі театрального мистецтва у 2018 році. В їхньому числі опинилась заявка Марини Бортник-Гулеватої на створення і реалізацію творчого проекту, п’єси «Свято онлайн», на базі Хмельницького обласного академічного музично-драматичного театру імені М. Старицького.

  Одержання гранту Президента України - це величезний здобуток для усього колективу театру. Відзнака від Міністерства культури України надає натхнення для творчості та впевненості у розвитку театрального мистецтва в майбутньому. Приємно, що наша держава дійсно готова підтримувати молодь для створення та реалізації творчих проектів. Саме завдяки цьому з’являється віра, що кожен з нас може принести користь українському суспільству, а усі разом ми можемо будувати світле майбутнє нашої Батьківщини!